İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

 

    İlçemiz Dr. Haydar Aslan İlkokulu’nda 23.10.2017 Pazartesi günü bir velimiz tarafından çekilen video görüntüsünün, medyaya yansıması sonucu; kamuoyunda öğrencilerimizi ve velilerimizi rahatsız eden bir durum oluşması üzerine, bu açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

   Okul idaricileri, öğretmenler ve velilerden alınan bilgilere göre; görüntülerdeki yaşlı şahıs öğrencilerden birisinin velisi olup; torununu her gün düzenli olarak okula getirip götüren, öğlen aralarında yemeğini getiren ve aynı sınıftaki diğer öğrencilerin ve velilerin yakından tanıdığı, güvendiği şahıstır.

    Görüntülerdeki çocuklar ile yaşlı veli arasındaki diyalogun yaşlı vatandaşın öğrencilere matematik sorusu sorması ve soruyu bildiklerinden dolaya öğrencileri alınlarından ve yanaklarından öperek tebrik etmesi şeklinde gerçekleştiği öğrencilerin ve velilerin Emniyet Müdürlüğündeki ifadelerinden anlaşılmış olmasına rağmen konunun hassasiyeti nedeniyle Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli, Beylikdüzü Kaymakamlığı tarafından idari soruşturma başlatılmış ve yürütülmektedir.

    Kamuoyuna saygı ile duyurulur.      26/10/2017

 

 

  

                                                                    Mehmet OKUR 

                                                                   Beylikdüzü Kaymakamı

 

 

 

 

Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı No 6 Beylikdüzü / İSTANBUL Bizimkent İlkokulu Yanı - 212 875 27 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.