İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dr.Ayla Savaş Ortaokulu Geleceğin Mucitlerini Yetiştiriyor

İlçemiz Dr.Ayla Savaş Ortaokulu “TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışını " Geleceğin Mucitlerini Yetiştiriyor " sloganıyla gerçekleştirdi.
Dr.Ayla Savaş Ortaokulu Geleceğin Mucitlerini Yetiştiriyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan protokol ile öğrencilerde bilim kültürünün gelişmesi amacıyla “4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı” kapsamında hazırlanan fuar açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yafes Bakırcı yaptı.

 

Dr.Ayla Savaş Ortaokulu’nun her köşesinde farklı bilim dallarının yer aldığı çalışmaları gezen Müdürümüz, yapılan projeler inceledikten sonra gençlerin gelecekte bilim yolunda büyük adımlar atacağının bir işareti değerlendirmesinde bulundu.

 

Çok sayıda projenin yer aldığı fuar alanında matematik, fen bilgisi, Türkçe, İngilizce, sosyal bilgiler, müzik ve beden eğitimi alanlarında ilginç projeler yer alıyor.


TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları

 “TÜBİTAK Bilim Fuarları”, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin eğitim ve öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturma yolunda yapılan fuarlardır.

 

Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin genç bireylere kazandırılması, Öğrencilere bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakların yaratılması gibi amaçları gözetir.

 

Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

                                                                                         1 Haziran 2018

 

01-06-2018 01-06-2018 01-06-201801-06-2018

Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı No 6 Beylikdüzü / İSTANBUL Bizimkent İlkokulu Yanı - 212 875 27 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.