İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Genç Hatipler” Hutbe Okuma Yarışması Bölge Finalleri Sonuçlandı

 “Genç Hatipler” Hutbe Okuma Yarışması Bölge Finallerinde İlçemiz Azem Yükseloğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Yusuf Dündar İstanbul 3.sü oldu.
“Genç Hatipler” Hutbe Okuma Yarışması Bölge Finalleri Sonuçlandı

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anadolu imam hatip liseleri arasında geleneksel olarak düzenlenen “Genç Hatipler” Hutbe Okuma Yarışması bölge finalleri gerçekleştirildi.


Okul finallerine katılan ve derece alan öğrenciler il finallerinde okullarını temsil etmeye hak kazandılar. Minbere çıkan ve hutbelerini okuyan tüm öğrenciler dinleyicilerin büyük takdirini kazandı.


Fatih ilçesindeki Yavuz Sultan Selim Camiinde gerçekleşen  yarışma sonrasında öğrencilere çeşitli ödüller takdim edildi ve öğrenciler il müftülükleri ile yapılan koordineli çalışma çerçevesinde uygun görülen camilerde cuma namazını kıldırdı.


“Genç Hatipler”


Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanında müezzinlik, imam-hatiplik, Kur´an kursu öğreticiliği, vaizlik, vaizelik ve manevi danışmanlık gibi dini hizmetlerin yerine getirilmesinde gerekli mesleki bilgi ve becerilerin kazanmaları amacıyla geleneksel olarak “Mesleki Yarışmalar” gerçekleştirilmektedir.

Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
16 Nisan 2018

 

 

16-04-2018  16-04-2018 

Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı No 6 Beylikdüzü / İSTANBUL Bizimkent İlkokulu Yanı - 212 875 27 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.