İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Barış YILDIZ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Barış YILDIZ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım,

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de Başöğretmenliği kabulü öğretmenler günümüz olarak kutlanmaktadır. Hepimize kutlu olsun.

Öğretmen olmak, anne şefkatiyle, baba güveniyle tebessüm edebilmektir. Öğretmen olmak, medeniyetleri var eden gücün bilginin erdemi olduğunu öğretebilmektir.Öğretmen olmak, fedakârlık ve özveri demektir. Öğretmen olmak, sayısız güzelliklerin ilki olmaktır.

Aynı zamanda öğretmen olmak, sorumluluk demektir. Ülkemizin yarınlarını inşa ederken, topluma yön veren en büyük gücün öğretmenler olduğunu bilmektir. Bu yüzdendir ki her bir öğrencisinin davranışlarından derdini, parmak kaldırmadan isteğini, gözlerindeki arayışı görebilmektir öğretmen olmak.

 

Değerli Öğretmenlerim,

Sizlerin, bilimin gücünü irfanın erdemini öğretirken aynı zamanda; Aziz Milletimizin; Şuheda fışkırır toprağı sıksan şüheda dercesine vatanın dört bir yanında, şehit kanıyla, Cumhuriyetimizi nasıl kurulduğunu da en iyi şekilde anlatacağınızdan hiç şüphem yoktur. İnanıyorum ki sizler hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan büyük bir azim ve gayretle irfan ordusuna binlerce fidan yetiştireceksiniz. İnsanlık toprağında yetiştirdiğiniz bu fidanlar günü geldiğinde gölgesinde hepimizin dinleneceği kutlu bir çınar olacağını lütfen unutmayınız.

Sizler, bu mesleği seçmekle zaten fedakârlığı, gerekirse mum gibi etrafına ışık vererek yitip gitmeyi göze aldınız. İnanıyorum ki Gazi Mustafa Kemal’in dediği gibi; gelecek sizlerin eseri olacaktır.

Bu eseri inşa etmede gecenizi gündüzünüze katarak bıkmadan usanmadan var gücünüzle gayret edeceğinizden hiç şüphem yoktur. Sizler böylesine kutlu bir mesleğin ferdi olarak, yetiştirdiğiniz her bireyin mutluluğu ile mutlu olacaksınız. Öğrencilerinizin yüzündeki gülümseme sizler için en büyük ödül olacaktır.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Bu anlamlı günde Necmettin Öğretmen gibi Aybüke Öğretmen gibi alnında bilgilerden bir çelenkle yola çıkmış, halka hakkı öğretmeye ant içmiş ve bu uğurda şehit düşmüş tüm eğitim şehitlerini de rahmet ve şükranla anıyorum. Onlar sayesindedir ki ülkemizin her bir köşesindeki cehalet karanlığı ışık ışık son bulmaktadır. Sözlerime son verirken bu onurlu mesleğin fertleri olan ve ömrünü öğrenmeye öğretmeye adamış bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü bir kez daha kutluyorum.         

  

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                             Barış YILDIZ

                                                                                                                                                                                                                                                                                           Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü 

 

                                                                                                                                                                                                                                          

Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı No 6 Beylikdüzü / İSTANBUL Bizimkent İlkokulu Yanı - 212 875 27 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.