İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMKB Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Şenliği

İMKB Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Şenliği açılışı yapıldı.
İMKB Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Şenliği

İMKB Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Şenliği

Millî Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan protokol ile öğrencilerde bilim kültürünün gelişmesi amacıyla “4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı” kapsamında hazırlanan Beylikdüzü İMKB Ortaokul Bilim Fuarı açılışını İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz İsmail Akyıldız, Okul Müdürü Kenan İlhan, İlçemiz Bakanlık Müfettişleri tarafından yapıldı.

Çok sayıda projenin yer aldığı fuar alanında Matematik, Fen Bilgisi, Türkçe, İngilizce, Sosyal Bilgiler, alanlarında öğrencilerimizin vizyoner fikir ve çalışmaları sergilendi. Matematik Olimpiyatı Sınavlara Hazırlık projesi ile öğrencilerin matematik başarılarını arttırmayı amaçlayan çalışma yanında; Ardunio Pehlivan Robot Projesi davetlilerin ilgisini çeken önemli çalışmalar oldu.

Öğrencilerin kendilerine özgü fikirlerinin ürünü bu projeler ile kendilerini bilimsel olarak ifade etme olanağı yaratılmış; bilimsel yaklaşım ve düşünme yolunda öğrencilerimize önemli bir fırsat sağlanmıştır. Ayrıca Beylikdüzü İMKB Ortaokulu sene içerisinde öğrenci ve öğretmenleri ile yapmış olduğu Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi – CERN gezisi ile öğrencilerine bilimsel ufuk kazandırma yolunda örnek bir çalışmayı daha  ortaya koymuştu.

Çalışmalarından dolayı değerli öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı nedir?

TÜBİTAK Bilim Fuarları”, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin eğitim ve öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturma yolunda yapılan fuarlardır.

Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin genç bireylere kazandırılması, Öğrencilere bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakların yaratılması gibi amaçları gözetir.

                                                                                                                                                                                                                                          Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

                                                                                                                                                                                                                                                              11 Haziran 2018

11-06-201811-06-201811-06-201811-06-2018

Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı No 6 Beylikdüzü / İSTANBUL Bizimkent İlkokulu Yanı - 212 875 27 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.