İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi Kursu

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde gerçekleşen eğitim kursu, Şehit Abdullah Olçok İmam Hatip Ortaokulu ‘nda yapıldı.
Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi Kursu

Şube Müdürümüz İsmail Akyıldız ve okul yöneticilerinin katıldığı eğitim kursunu; Yakuplu Anaokulu Müdürü Burak Özdemir verdi. Bir hafta boyunca sürecek eğitimler;  iki grup halinde devam edecek.


Her çocuğun kaliteli kapsayıcı bir eğitime erişmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşturduğu “Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi” programının nasıl kullanılacağı ile ilgili oluşturulan modül hakkında eğitim kursunda bilgilendirmeler yapıldı.


Modül içerisinde kapsayıcı eğitime giriş, kapsayıcı öğretim ve değerlendirme, kapsayıcı öğrenme ortamları (fiziki ve psiko-sosyal), okul- aile ve toplum işbirliği, engeli olan çocuklarla çalışmak, Türkçe’nin ikinci dil olarak öğretilmesi, şiddete maruz kalmış çocuklarla çalışmak, geçici koruma altındaki çocuklarla çalışmak, göç ve terörden etkilenmiş çocuklarla çalışmak, doğal afetten etkilenmiş çocuklarla çalışmak gibi başlıklar bulunuyor.


Renkli Cumhuriyet Karesi

Kursun sonunda Şube Müdürümüz İsmail Akyıldız Şehit Abdullah Olçok İmam Hatip Ortaokulu’nun anasınıfı öğrencilerinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına da katılarak hatıra fotoğrafı çektirdi.


Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

 

30-10-2018 30-10-2018

Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı No 6 Beylikdüzü / İSTANBUL Bizimkent İlkokulu Yanı - 212 875 27 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.