İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okula Uyum Haftası

Okula Uyum Haftası ile ilgili önemli duyuru
Okula Uyum Haftası

Okul öncesi eğitim ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerimizin, alışkın olduğu ev ortamından ayrılarak değişik özellikler taşıyan okul ortamına geçişi belli bir uyum sürecini gerektirmektedir. Çocuklarımızın okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanımalarını  sağlamak amacıyla 2006-2007 eğitim öğretim yılından itibaren eğitim öğretim yılı başlamadan bir hafta önce  uyum programı uygulaması yapılmakta olup son yıllarda ortaokul beşinci sınıf öğrencilerini de kapsayacak şekilde uygulanmaktadır.

 

Buna göre ilgi Genelge doğrultusunda 2018-2019 eğitim öğretim yılının 17 Eylül 2018 tarihinde başlayacak olması nedeniyle 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde Okula Uyum Haftası’na yönelik çalışmalar gerçekleştirilecektir. Buna göre Okula Uyum Haftası’nda yeni okullarına gelen öğrencilerin daha kolay uyum sağlamaları amacıyla okullarda çocuk-aile-öğretmen tanışma etkinlikleri, okul ile eğitim ortamını tanıma ve arkadaşlarıyla oyun oynayarak kaynaşmaya yönelik bir dizi etkinlikler yapılacaktır.

 

Kamuoyuna duyurulur.

Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı No 6 Beylikdüzü / İSTANBUL Bizimkent İlkokulu Yanı - 212 875 27 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.