İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Toplantısı

“Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi”  Toplantısı yapıldı.
Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Toplantısı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Barış Yıldız ve Beylikdüzü Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Hüseyin Bağcı’nın koordinatörlüğünde yapılan toplantıya İlçemiz İlkokul müdürleri katıldı.

 

“Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında yapılan bilgilendirme toplantısı Bizimkent İlkokulu Spor Salonu’nda gerçekleşti.

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği devam eden proje ile ilkokul öğrencilerinin yetenekleri doğrultusunda spor alanlarında yetişmeleri hedefleniyor.

 

Türk spor tarihinin en büyük altyapı projesi olarak gösterilen çalışmadan bahseden Müdürümüz; ilçemizin spor altyapısının sağlam temeller üzerinde yükselmesinin önünü açacak proje ile her öğrencinin en az 2 veya 3 spor dalında aktiviteye katılmasının önemini vurguladı.

 

Beylikdüzü Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Hüseyin Bağcı ise projenin uygulanması hakkında bilgileri paylaşarak, proje kapsamında yapılacak olan özel yetenek testinin nasıl uygulanacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

 

Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

 

 

Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı No 6 Beylikdüzü / İSTANBUL Bizimkent İlkokulu Yanı - 212 875 27 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.